Opis rozwiązania

Moduł Kairos Fraud Detector jest systemem wsparcia decyzyjnego, bazującym na silniku analitycznym opracowanym w architekturze BIG DATA, z komponentami analizy strumieniowej (czyli analizuje dane w czasie rzeczywistym ich napływania), algorytmami oraz wiedzę o modelach działań przestępczych, Kairos potrafi typować użytkowników ryzyka i proponować niezbędne działania.

Architektura Systemu Kairos pozwala na generację zdarzeń potencjalnych naruszeń w czasie rzeczywistym, tj. w mili sekundach od otrzymania zdarzenia na wejściu. Tym samym Kairos umożliwia wykrycie fraudu ex-ante czyli przed jego popełnieniem, co umożliwi zablokowanie fraudu przed jego wystąpieniem.

System powstał w oparciu o wieloletnią wiedzę zespołu programistów i analityków wytwarzających narzędzia informatyczne do walki z przestępczością zorganizowaną.

Skuteczność

Wykorzystywane są rozwiązania bazujące na mechanizmach ang. machine learning, które dodatkowo wspierają skuteczność ich wykrywania.

Wykonywanie alertów lub dyrektyw kontrolnych do systemów dostawcy usług o podejrzeniu fraudu zanim on wystąpi.

Doświadczenie

Zespół z doświadczeniem implementacyjnym BIG DATA opartym na przetwarzaniu strumieniowym z analityką ang. real-time, w systemach infrastruktury krytycznej.

Doświadczenie w tworzeniu Systemów przetwarzania strumieniowego danych pozyskiwanych między innymi z urządzeń mobilnych klasy smartphone. Dzięki doświadczeniu przy współtworzeniu aplikacji mobilnych przekazujących dane telematyczne posiadamy szeroką wiedzę dotyczącą niedoskonałości poszczególnych klas sprzętu dostępnych na rynku oraz sposobów optymalizacji występowania anomalii w danych wysyłanych przez te urządzenia na poziomie oprogramowania.

Analityka

Analityka zdarzeń w „strumieniu na wejściu”. Czas reakcji systemu na wykrycie naruszenia/anomalii na poziomie milisekund umożliwiające wykrycie fraudu w czasie rzeczywistym a w efekcie zablokowanie fraudu przed jego wystąpieniem.

Ciągły rozwój

Identyfikacja schematów fraudów oraz ciągły rozwój algorytmów. Możliwość wdrażania zmian bez wpływu na ciągłość przetwarzania głównego potoku danych. Wysoka dostępność oraz elastyczność systemu pod kątem integracji z systemami dostawców usług.