Poprawa bezpieczeństwa

Dzięki kontroli nad prędkością jazdy hulajnóg na chodniku zgodnie z przepisami, oprogramowanie przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa pieszych i innych uczestników ruchu drogowego.

Zapobieganie nielegalnemu parkowaniu

Oprogramowanie pozwala na skuteczne zarządzanie miejscami parkingowymi dla hulajnóg, co ogranicza chaotyczne i nielegalne parkowanie, poprawiając porządek na ulicach. Zapobiega tworzeniu sztucznych barier architektonicznych utrudniających sprawne poruszanie się pieszych po chodnikach a w szczególności osób z niepełnosprawnościami. Oprogramowanie wpływa pozytywnie na jakość życia pieszych poruszających się w strefach, gdzie można wypożyczać hulajnogi.

Ułatwienie dla dostawców usług hulajnóg

Oprogramowanie zapewnia jasne wytyczne i mechanizmy zarządzania, co ułatwia świadczenie usług hulajnogami w danej gminie. Ułatwia i skraca czas zbierania rozładowanych urządzeń, które będą pozostawiane przez użytkowników głównie w wyznaczonych przez gminę miejscach oraz będą mogły być pozostawiane wyłącznie w tych samych miejscach.

Redukcja emisji gazów cieplarnianych

Promowanie elektrycznych hulajnóg jako środka transportu zasilanego energią elektryczną pomaga w zmniejszeniu emisji CO2 i wpływa korzystnie na środowisko, a dzięki wprowadzeniu skutecznego mechanizmu zarządzania parkowaniem i poruszaniem się elektrycznymi hulajnogami, możliwy będzie zrównoważony rozwój tego środka transportu, przy jednoczesnej eliminacji istniejących obecnie niedogodności, co w rezultacie pozwoli uniknąć radyklanych rozwiązań typu całkowity zakaz korzystania z wynajmowanych elektrycznych hulajnóg na wzór Paryża.

Monitoring i analiza danych

Oprogramowanie generuje dane na temat korzystania z hulajnóg, co pozwala gminie na lepsze zrozumienie wzorców ruchu i podejmowanie informowanych decyzji w zakresie planowania infrastruktury, w szczególności do wyznaczania miejsca parkowania hulajnóg zgodnego z realnymi potrzebami użytkowników.

Kontrola dostępu do stref zakazanych

Dzięki zdolności do monitorowania i kontrolowania wjazdu hulajnóg do stref zakazanych, oprogramowanie wspiera przestrzeganie lokalnych przepisów i regulacji.

Automatyczne nakładanie opłat

Oprogramowanie umożliwia automatyczne nakładanie opłat dodatkowych na użytkowników, którzy nie przestrzegają przepisów, co może zwiększyć dochody gminy i zachęcić użytkowników do przestrzegania regulacji.

Efektywna administracja

Dzięki automatyzacji procesów związanych z zarządzaniem hulajnogami, oprogramowanie pozwala gminie efektywniej nadzorować ten aspekt transportu publicznego, co może przynieść korzyści finansowe i organizacyjne.

Redukcja kosztów administracyjnych

Automatyzacja procesów związanych z nadzorem nad hulajnogami może znacząco obniżyć koszty administracyjne gminy związane z funkcjonowaniem hulajnóg na ich terenie oraz przynieść realne wpływy do budżetu z tytułu opłat za nieprawidłowe parkowanie.

Promocja mobilności aktywnej

Elektryczne hulajnogi zachęcają do bardziej aktywnego trybu życia, co ma korzystny wpływ na zdrowie mieszkańców.

Wsparcie rozwoju technologii

Tworzenie i rozwijanie oprogramowania do zarządzania hulajnogami przyczynia się do rozwoju branży transportu elektrycznego i technologii z nią związanych.

Zrównoważona mobilność

Oprogramowanie wspiera cele zrównoważonej mobilności, umożliwiając mieszkańcom łatwiejszy dostęp do elektrycznych hulajnóg, które są bardziej przyjazne dla środowiska.